52. Festiwal Małych Form Teatralnych

Festiwalowe aktualności

  • Wyniki 52 edycji FMFT
    ✨Gala już za nami, a dla tych, którzy nie mogli być obecni, prezentujemy wyniki✨ 🎶POEZJA ŚPIEWANA […]
  • Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do 52. FMFT
    Formularze do każdej z kategorii znajdziecie Państwo na naszej stronie w zakładce „Zgłoszenia”. Zgłoszenia przyjmujemy do […]
  • Terminy 52. edycji
    Powoli zbliża się 52 edycja Festiwalu Małych Form Teatralnych, której harmonogram jest już znany! Tegoroczne terminy: […]

Festiwalowe kategorie

Sztuka Teatralna

Zadaniem uczestników tego konkursu jest przygotowanie i zaprezentowanie sztuki teatralnej, trwającej maksymalnie 20 minut, na dowolny temat i w dowolnej formie. Jedynym ograniczeniem jest zakaz używania wulgaryzmów oraz rekwizytów związanych z używkami.

Przedstawienia mogą opierać się na własnym scenariuszu lub być adaptacją gotowego dzieła. Zmagania występujących są realizowane w ramach Dni Sztuk w Teatrze Groteska, a najlepsi z nich zaprezentują się również na Gali Festiwalowej.

Film


Tematyka filmu zgłoszonego do konkursu filmowego jest dowolna. Jednakże podobnie jak sztuki teatralne nie może on zawierać treści promujących alkohol czy używki

Powinien on trwać maksymalnie 10 minut. Nadesłane przez formularz prace zostaną ocenione przez jury, a zwycięskie filmy wyświetlone na Gali Festiwalowej.

Poezja


Konkurs ten składa się z dwóch podkategorii – poezji śpiewanej i recytowanej. Uczestnicy mogą występować indywidualnie i w grupach, z akompaniamentem lub bez, przedstawiając własną, jak i cudzą twórczość.

Dzień Poezji odbywa się w Auli II Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, natomiast laureaci zaprezentują się również na uroczystej Gali w Teatrze Groteska.

Taniec

Uczestnicy mogą zaprezentować dowolny styl tańca tańcząc solo, z partnerem czy całym zespołem! FMFT jest konkursem międzyszkolnym (nieprofesjonalnym), więc członkowie zespołu mogą uczęszczać do różnych szkół.