Aktualności Festiwalu Małych Form Teatralnych

Streaming z Gali 48. FMFT

Harmonogram Gali Festiwalowej 48. FMFT

CZĘŚĆ I

Konferansjerzy: Natalia Stańczak i Jędrzej Kurek

  • Występ Cheerleaders II LO
    taniec
  • „Siała baba mak”
    II miejsce – sztuka
    Trupa Teatralna II LO
    Reż.: Juliusz Chrząstowski
  • Magdalena Kawecka I LO
    II miejsce – taniec
  • Katarzyna Michałek IV LO
    wyróżnienie – poezja recytowana
    „Jeśli chcesz mnie zatrzymać” – Halina Poświatowska
  • „Sztuka Współczesna”
    II miejsce – sztuka
    Atomówki II LO
    Reż.: Marcin Wilk
  • Oskar Haüpa
    II miejsce – taniec
  • Lena Niedzielin II LO
    III miejsce – poezja śpiewana
    „Z kim tak ci będzie źle jak ze mną” 
    Wojciech Młynarski
  • „Wariat i zakonnica”
    Non Compos Mentis
    Zespół Szkół nr 6 z Jastrzębia Zdroju
    Reż.: Tatiana Żmij 

 

CZĘŚĆ II

Konferansjerzy: Natalia Tekiela i Jakub Lisik

  • „Dziady – autorska interpretacja”
    II miejsce – sztuki
    Strzał w kolano XXX LO
    Reż.: Joanna Rudkowska
  • Radosław Radoszek XXI LO
    II miejsce – poezja śpiewana
    „Ogrzej mnie” Michał Bajor
  • „The Royals”
    I miejsce – film
    The Royals II LO
    Reż.: Gabriel Rymar 
  • Cheerleaderki Sobieskiego II LO
    III miejsce – taniec
  • „Kopciuszek”
    wyróżnienie – sztuka 
    Klasa 2H II LO
    Reż.: Agnieszka Bujas

 

CZĘŚĆ III

Konferansjerzy: Piotr Maciołek i Jakub Król

  • Aleksandra Walawska  II LO
    I miejsce – poezja śpiewana
    „Czarny blues o czwartej nad ranem”
    Stare Dobre Małżeństwo
  • „The government inspector / Rewizor ”
    I miejsce – sztuka
    British International School of Cracow
    Reż.: Chris Riley i Katarzyna Stępniak
  • Wena X Squad
    I miejsce – taniec
  • Gość Specjalny
    Joanna Rudzińska
  • NIESPODZIANKA
  • „Niech żyje bal”
    Chór II LO

 

Serdecznie zapraszamy!

Wyniki Dni Sztuk

Kraków, 16 marca 2017r.

Jury 48. Festiwalu Małych Form Teatralnych Dni Sztuk ustaliło werdykt:

I miejsce: „The government inspector / Rewizor ”

II miejsce ex aequo:

„Dziady – autorska interpretacja”

„Siała baba mak”

III miejsce: „Sztuka Współczesna”

Nagrody aktorskie:

Żeńska: Katarzyna Ratasiewicz za rolę Virginii

Męska: Piotr Dziewałtowski – Gintowt

Wyróżnienia:
„Kopciuszek” za oryginalny scenariusz

Aktorskie:
Andres Martin Lara Lizardi – Lekarz w spektaklu „The Government inspector / Rewizor”

Andrea Bellani – Przewodniczący komisji w spektaklu „The Government inspector / Rewizor”

Mateusz Giełczyński – Pajac w czerwonej koszulce w spektaklu „Siała baba mak”

Jury w składzie: Ilona Buchner, Filip Krupa, Zbigniew Lecznar, Henryk Miszalski

Wyniki konkursu na plakat

Kraków, 16 marca 2017r.
Jury 48. Festiwalu Małych Form Teatralnych przyznało I miejsce Kajetanowi Kruczkowi z Klasy 2H za plakat do spektaklu „Kopciuszek”.
Irena Augustyńska
Agata Reichert-Zaczek
Leszek Mrugalski

Wyniki Dnia Filmu

Kraków, 15 marca 2017r.

Jury 48. Festiwalu Małych Form Teatralnych Dnia Filmu ustaliło werdykt:

• Pierwsze miejsce – za najlepszy film za oryginalny scenariusz, autentyczne, żywe dialogi otrzymuje „The Royals”

• Wyróżnienie za humor i wyczucie hip-hopowego klimatu klimatu otrzymuje film „Loty Ikara wersja współczesna”

•  Wyróżnienie za walory artystyczne otrzymuje „Film niepromujący używek” czyli historia Orfeusza i Eurydyki

Jury przyznało tez dwa wyróżnienia aktorskie dla profesora Wojciecha Biedermana i dla Piotra Kiełtyki

Jury w składzie: Ilona Buchner, Filip Krupa, Zbigniew Lecznar, Henryk Miszalski, Kinga Chłopicka, Maciej Chłopicki