Aktualności Festiwalu Małych Form Teatralnych

Ruszyły zgłoszenia na 49.FMFT!

Formularze zgłoszeniowe na 49. Festiwal Małych Form Teatralnych są już dostępne w zakładce ‚Zgłoszenia’ na naszej stronie. Formularze będą dostępne do 11.03.2018.

Plakaty należy również dostarczyć do 11.03.2018 do biura FMFT (jest to warunek przyjęcia zgłoszenia) – biuro otwarte jest codziennie w godzinach 9:30 – 15 i znajduje się w II Liceum Ogólnokształcącym na pierwszym piętrze przy sali gimnastycznej.

W przypadku braku możliwości dostarczenia plakatu w tym terminie również prosimy o kontakt. (fmftkrakow@gmail.com)

Wypełnienie i wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu 49. Festiwalu Małych Form Teatralnych. (dostępny w zakładce „Regulamin”)

Zachęcamy do udziału i zaprezentowania swoich możliwości!

49. FMFT – terminy na 2018r.

Wielkimi krokami nadchodzi 49. Festiwal Małych Form Teatralnych.
Gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wydarzeniu!
Tegoroczne terminy:

  • 11 marca 2018 – Koniec zgłoszeń
  • 20 marca 2018 – Dzień Poezji
  • 21 marca 2018 – Dzień Tańca
  • 22 marca 2018 – I Dzień Sztuk
  • 23 marca 2018 – II Dzień Sztuk
  • 12 kwietnia 2018 – GALA Festiwalowa

Data Dnia Filmu będzie podana po wpłynięciu zgłoszeń.

Przypominamy, że regulamin Festiwalu jest dostępny na stronie: http://fmft.art.pl/regulamin/

Streaming z Gali 48. FMFT

Harmonogram Gali Festiwalowej 48. FMFT

CZĘŚĆ I

Konferansjerzy: Natalia Stańczak i Jędrzej Kurek

  • Występ Cheerleaders II LO
    taniec
  • „Siała baba mak”
    II miejsce – sztuka
    Trupa Teatralna II LO
    Reż.: Juliusz Chrząstowski
  • Magdalena Kawecka I LO
    II miejsce – taniec
  • Katarzyna Michałek IV LO
    wyróżnienie – poezja recytowana
    „Jeśli chcesz mnie zatrzymać” – Halina Poświatowska
  • „Sztuka Współczesna”
    II miejsce – sztuka
    Atomówki II LO
    Reż.: Marcin Wilk
  • Oskar Haüpa
    II miejsce – taniec
  • Lena Niedzielin II LO
    III miejsce – poezja śpiewana
    „Z kim tak ci będzie źle jak ze mną” 
    Wojciech Młynarski
  • „Wariat i zakonnica”
    Non Compos Mentis
    Zespół Szkół nr 6 z Jastrzębia Zdroju
    Reż.: Tatiana Żmij 

 

CZĘŚĆ II

Konferansjerzy: Natalia Tekiela i Jakub Lisik

  • „Dziady – autorska interpretacja”
    II miejsce – sztuki
    Strzał w kolano XXX LO
    Reż.: Joanna Rudkowska
  • Radosław Radoszek XXI LO
    II miejsce – poezja śpiewana
    „Ogrzej mnie” Michał Bajor
  • „The Royals”
    I miejsce – film
    The Royals II LO
    Reż.: Gabriel Rymar 
  • Cheerleaderki Sobieskiego II LO
    III miejsce – taniec
  • „Kopciuszek”
    wyróżnienie – sztuka 
    Klasa 2H II LO
    Reż.: Agnieszka Bujas

 

CZĘŚĆ III

Konferansjerzy: Piotr Maciołek i Jakub Król

  • Aleksandra Walawska  II LO
    I miejsce – poezja śpiewana
    „Czarny blues o czwartej nad ranem”
    Stare Dobre Małżeństwo
  • „The government inspector / Rewizor ”
    I miejsce – sztuka
    British International School of Cracow
    Reż.: Chris Riley i Katarzyna Stępniak
  • Wena X Squad
    I miejsce – taniec
  • Gość Specjalny
    Joanna Rudzińska
  • NIESPODZIANKA
  • „Niech żyje bal”
    Chór II LO

 

Serdecznie zapraszamy!

Wyniki Dni Sztuk

Kraków, 16 marca 2017r.

Jury 48. Festiwalu Małych Form Teatralnych Dni Sztuk ustaliło werdykt:

I miejsce: „The government inspector / Rewizor ”

II miejsce ex aequo:

„Dziady – autorska interpretacja”

„Siała baba mak”

III miejsce: „Sztuka Współczesna”

Nagrody aktorskie:

Żeńska: Katarzyna Ratasiewicz za rolę Virginii

Męska: Piotr Dziewałtowski – Gintowt

Wyróżnienia:
„Kopciuszek” za oryginalny scenariusz

Aktorskie:
Andres Martin Lara Lizardi – Lekarz w spektaklu „The Government inspector / Rewizor”

Andrea Bellani – Przewodniczący komisji w spektaklu „The Government inspector / Rewizor”

Mateusz Giełczyński – Pajac w czerwonej koszulce w spektaklu „Siała baba mak”

Jury w składzie: Ilona Buchner, Filip Krupa, Zbigniew Lecznar, Henryk Miszalski